Petrovac - wakacje już od 1128 zł

Na wakacje: Petrovac, Czarnogóra

Przewodnik turystyczny: Czarnogóra/ Wybrzeże Adriatyku/ Budva-Petrovac Riwiera/ Petrovac

Częściowe zachmurzenie
30°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
25%
Ciśnienie:
1012 hPa
Wiatr:
9 km/h290°
Miasteczko rybackie z niewielką przystanią, położone w pobliżu magistrali między Budwą a Barem. W ostatnich czasach przeżyło prawdziwy rozkwit, ale nie utraciło swojego charakteru i atmosfery. Wspaniała 600-metrowa plaża, liczne sklepy i restauracje przyciągają corocznie turystów z całego świata. Koniecznie powinni tu zawitać miłośnicy włoskiej kuchni. W Petrovcu można zarówno odpocząć, jak i pozwiedzać. Spora ilość zabytków świadczy o wielowiekoej tradycji osady, a wzmianki historyczne potwierdzają jej istnienie już w czasach rzymskich. W dawnej twierdzy weneckiej jest teraz urządzony ekskluzywny klub. Podejście z tyłu zabudowań gwarantuje niezapomniane widoki – fale rozbijają się o klif. Jest to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w tej części Wybrzeża Adriatyckiego.

Położenie i przyroda

Petrovac znajduje się na południowym krańcu Budvańskiej Riwiery. Od strony lądu z trzech stron otoczony jest wzgórzami porośniętymi lasem. U wejścia do portu dwie maleńkie wysepki: Sveta Nedjelja i Katić, na obu z nich zbudowano małe kapliczki. W pobliżu ważny węzeł drogowy łączący magistralę biegnącą wzdłuż wybrzeża z drogą prowadzącą do stolicy kraju - Podgoricy. Komunikacja autobusowa w kierunku Budwy (ok. 20 km), Baru i Podgoricy.

W okolicy

 • Stare Miasto w Budvie
 • Sveti Stefan
 • Bar
 • monastery Gradište i Reževići
 • Wenecka twierdza „Kaštel Lastva” z XVI wieku zbudowana na skalistym cyplu górującym nad portem.

Sporty i rekreacja

Szeroka gama możliwości uprawiania sportów wodnych, kręgielnia, korty tenisowe, boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę.

Gastronomia i rozrywka

W miasteczku rozrywkę zapewnia dyskoteka i kluby położone nad samym morzem (w tym jazzowy i rockowy). Można też pójść do kina lub galerii albo zobaczyć sztukę w teatrze letnim. Ponadto duży wybór restauracji, tawern i sklepów.

Plaże

Plaża piaszczysta o czerwonawym zabarwieniu położona w niewielkiej zatoce w centrum miejscowości. Plaża rozciąga się na długości ok. 600 m i jest jedną z najliczniej odwiedzanych na riwierze. Uroku nadają jej wysepki Sveta Nedjelja i Katić. Przy plaży promenada z kawiarniami, restauracjami i sklepami z pamiątkami.

Informacje praktyczne


 • Waluta – EURO (€).

 • Obywatele UE nie potrzebują wiz, aby wjechać do Czarnogóry. Dozwolony jest pobyt bez konieczności posiadania wizy do 90 dni. Można wjechać do kraju na dowód osobisty.

 • Ubiór – brak ograniczeń. Jedynie w przypadku kościołów, cerkwi lub meczetu wymagane jest odpowiednie ubranie (kobietom nie wolno wejść do meczetu z odkrytymi włosami, ramionami oraz nogami, a przy wejściu należy zdjąć buty).

 • Czarnogóra ma status państwa ekologicznego, dlatego też na granicy pobierana jest opłata od każdego wjeżdżającego pojazdu. Opłata jest na rok, a jej potwierdzeniem jest specjalna naklejka przyklejana na przednią szybę pojazdu.

Petrovac, Czarnogóra - prognoza pogody

 • Przejściowe umiarkowane lub intensywne opady deszczu
  27°C
  opady:
  1.9 mm
  zachmurzenie:
  25%
  wilgotność:
  59%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1012hPa
  wiatr:
  165°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:08
  zach. słońca:
  20:25
 • Przejściowe umiarkowane lub intensywne opady deszczu
  min.21°C max.26°C
  opady:
  2.5 mm
  wiatr:
  158°   7 km/h
  wsch. słońca:
  05:08
  zach. słońca:
  20:26
 • Częściowe zachmurzenie
  min.20°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  200°   6 km/h
  wsch. słońca:
  05:08
  zach. słońca:
  20:26
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.21°C max.25°C
  opady:
  0.1 mm
  wiatr:
  164°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:08
  zach. słońca:
  20:26
 • Częściowe zachmurzenie
  min.21°C max.26°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  168°   5 km/h
  wsch. słońca:
  05:09
  zach. słońca:
  20:26

Petrovac - klimat w Czarnogóra